Nie tego szukasz ? Przejrzyj inne oferty z tej kategorii (Dom i OgródPozostałe). Możesz też zawsze przejść na stronę główną lub skorzystać z wyszukiwarki.

Drożdże gorzelnicze Alcotec Vodka Star

Cena: 9,50 zł / sztukę

Drożdże Alcotec Vodka Star

Alcotet Vodka Star to doskonałe drożdże gorzelnicze, po które chętnie sięgają domowi producenci mocnych trunków. Dlaczego warto prowadzić fermentację z użyciem Alcotec Vodka Star? Przede wszystkim dlatego, że szczepy, które znajdują się w opakowaniu produkują bardzo małe ilości niepożądanych posmaków i aromatów. Oznacza to, że łatwo stworzysz napitek o subtelnym smaku i przyjemnym zapachu, a jednocześnie dużej mocy. Vodka Star pozwalają na zafermentowanie nastawu cukrowego o mocy 14%. Dużą zaletą drożdży jest również odporność na wysokie temperatury. Alcotec Vodka Star mogą pracować nawet przy 35 °C. W opakowaniu znajduje się już pożywka i minerały, więc wystarczy dodać zawartość torebki do nastawu, by rozpocząć intensywną fermentację.

Jak korzystać z drożdży Alcotec Vodka Star?

  1. Rozpuść 6 kg cukru w 20-25 L ciepłej wody.
  2. Poczekaj aż roztwór ostygnie do temperatury 25-30°C i dodaj drożdże.
  3. Intensywnie mieszaj przez około minutę.
  4. Paczka zawiera już witaminy, minerały i pożywki, więc niewskazane jest używanie dodatkowych pożywek.
  5. Jeśli prowadzisz fermentację w balonie, nie zamykaj naczynia korkiem, a w przypadku pojemnika fermentacyjnego nie dociskaj pokrywy. Fermentacja przebiega burzliwie a nadmiar CO2 musi mieć ujście.
  6. Z tego samego powodu naczynie powinno zapewniać odpowiednią ilość wolnego miejsca. Fermentację nastawu 20-25 L prowadź w pojemniku o pojemności minimum 30 L.
  7. Staraj się utrzymać temperaturę cieczy w granicach 22-25°C. W zbyt wysokiej temperaturze (powyżej 35°C) drożdże przestaną pracować.
  8. Im niższa temperatura, tym fermentacja trwa dłużej.

Fermentacja nastawu z 6 kg trwa 5-6 dni. Przewidywana moc to 14%
Drożdże Alcotec Vodka Star można łączyć w większe nastawy.

Chcesz wrócić do tej oferty później? Możesz dodać ją do listy ulubionych, aby o niej nie zapomnieć lub też oznaczyć jako ignorowaną jeśli nie spełnia ona Twoich oczekiwań.
Funkcje te dostępne są po zalogowaniu w serwisie Wystawiaj.pl!

Ostatnie zmiany: 03.09.2017 17:58
Wygasa za 24 dni
Rozpoczęcie: 09.12.2016, 16:02, zakończenie: 21.07.2022, 15:22

Oferta jest już nieaktualna? Być może zawiera nieprawidłowo oznaczoną lokalizację, błędny numer telefonu czy w inny sposób narusza regulamin? Zgłoś nam ten problem - oferta zostanie sprawdzona w pierwszej kolejności!

Lista kategorii


trunki_domowe

  514 [pokaż]

Lokalizacja

  • Charłupia Mała (gmina Sieradz)

Informacje dodatkowe

  • Odbiór osobisty Sieradz ul Wojska Polskiego 178